Pewnie ten tytuł wprowadził w Twojej głowie małe zamieszanie, a może Ty też masz podobnie?

Moje życie zawodowe oparte jest na minimalizowaniu i eliminowaniu pomyłek, czasami czuję się jak saper, który jak wiadomo myli się tylko raz. Ludzie niezależnie od swojego statusu społecznego czy stanowiska pracy oczekują wsparcia, kierunkowskazu i chyba wiesz o czym mówię …kopniaka w cztery litery.

Akademia W-U-K

Pomyłka czy szansa?

Dziś zrobiłam rachunek „zawodowego sumienia” i okazuje się, że wiele dobrych historii w moim życiu wydarzyło się przez pomyłkę.

Kiedy 25 lat temu jeszcze w dobie bardzo analogowej i cudownych latach 90-tych wchodziłam na rynek pracy pomyliłam drzwi idąc na rozmowę kwalifikacyjna. Ale mój upór i fakt, że byłam pomyłki nieświadoma spowodowały, że pracę dostałam i spędziłam w tej organizacji cudowne 11 lat zawodowego i nie tylko życia. Do dziś ta historia stanowi anegdotę, ale przecież to zrozumiałe, że jak kobieta słyszy „pierwsze drzwi po lewo” to wiadomo, że i tak wejdzie w te „po prawo”.

Ta konkretna pomyłka spowodowała, że dotarło do mnie w jakiej dziedzinie chcę się rozwijać, dała mi szansę na rozwój i podarowała przyjaciół, którzy są niezależnie od wszystkiego.

Zawsze podczas szkoleń powtarzam, że pomyłka nie jest sztuką, sztuką jest samodzielnie naprawić popełniony błąd. Chwycić za wędkę, a nie czekać aż ktoś podrzuci rybę. Ja nagradzam za pomyłki, bo to dzięki nim znajdujemy moment, aby zastanowić się co dalej? jak dalej? po co?

Akademia W-U-K

Zmiana dobra czy zła?

Kiedy blisko 7 lat temu w ramach realizowanego projektu spotykałam się z przedsiębiorcami, aby edukować i wdrażać elastyczne formy świadczenia pracy (które przecież wspierają optymalizacje kosztów zatrudnienia), bardzo często słyszałam, że to pomyłka. Kiedy mówiłam o pracy zdalnej, na blisko 270 przedsiębiorców, może 10% z nich wyraziło zaciekawienie i rozpoczęliśmy prace organizacyjne.

Dziś wspomniana praca zdalna, wymuszona pandemią, wprowadzona ustawą „covidową”, ma na stałe zagościć w Kodeksie pracy i zastąpić obowiązująca telepracę.

I wiem, że wielu uważa i nadal uważać będzie, że elastyczne formy świadczenia pracy to pomyłka, ale nie zapominajmy, że to możliwość, a możliwości wynikające z „pomyłki” są miarą sukcesu.

Jeżeli nie chcesz popełniać błędów w rozliczeniach pracowników, zapraszam Cię na kurs.

3 odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *